E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

Başkanın Mesajı

Küresel rekabette ulusal ve uluslararası şirketler için finansal yönetim yaşamsal bir öneme sahiptir. Finans yönetiminde doğru, güvenilir bilgiye hızlı ulaşmak rekabette şirketlere büyük avantaj sağlamaktadır. Gerek özel gerekse kamu sektöründe boy gösteren şirketlerde muhasebe ve finans alanında teorik altyapısı güçlü ve uygulama becerileri gelişmiş nitelikli işgücü talebi bulunmaktadır.

Bu çerçevede bölümümüz sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilen, teorik altyapı ile uygulamalı öğretime önem veren bir sisteme sahiptir. Bölümümüzde okuyan öğrencilerimiz mezun olduklarında rekabet avantajı sağlayacak olan eğitim, öğretim programımızda 2 yıl boyunca muhasebe temel eğitimi başta olmak üzere hukuk, ekonomi, işletme ve finansal yönetim dersleri görmektedir. Bu bağlamda sektörde yoğun olarak kullanılan bilgisayar ofis programları yanı sıra özel muhasebe yazılımları ETA, LOGO, MİCRO gibi yazılımlarda öğretilmektedir.

Üniversitelerin sadece eğitim, öğretim mekanları olmadıkları bilinci ile öğrencilerimize yaklaşan bizler öğrencilerimizi mezun ettiğimizde gerek muhasebe - finans alanında bilgi sahibi gereksede okulumuzda her yıl düzenlenen aktiviteler ve yapılan sosyal sorumluluk çalışmaları ile "sorumluluk sahibi mutlu bireyler" olmalarını hedeflemekteyiz.

 

Öğr. Gör. Cemal Fırat ŞEN

Bölüm Başkanı

MUHASEBE VE VERGİ BÖLÜMÜ 2012 GİRİŞLİ ÖĞRENCİLER

MUHASEBE VE VERGİ BÖLÜMÜ 2011 GİRİŞLİ ÖĞRENCİLER

MUHASEBE VE VERGİ BÖLÜMÜ 2010 GİRİŞLİ ÖĞRENCİLER

 

Öğretim Elemanları

Öğr. Gör. Cemal Fırat ŞEN (Bölüm Başkanı)

Öğr. Gör. Mehmet Ali KANMIŞ

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı